Biografija

Vytautas Grubliaukas (g. 1956 m. gruodžio 1 d. Klaipėdoje) – Lietuvos ir Klaipėdos miesto savivaldybės politinis, visuomeninis bei kultūros veikėjas.

V. Grubliauskas 1956 m. gimė Klaipėdoje Boleslovo ir Augustinos Grubliauskų šeimoje. Tėvas visą gyvenimą iki pensijos dirbo Klaipėdos autobusų parke vairuotoju, o mama – Klaipėdos viešojoje bibliotekoje Knygų saugyklos skyriaus vedėja.

V. Grubliauskas baigė tuometę Klaipėdos IV vidurinę mokyklą. Jį nuo pat mažens visą gyvenimą lydėjo muzika. Kol mokėsi vidurinėje mokykloje, V. Grubliauskas septynerius metus dainavo berniukų chore „Gintarėlis“.

Muzikos V. Grubliaukas neišsižadėjo ir baigęs vidurinę mokyklą. 1975 m. jis įstojo į tuometės LTSR Valstybinės konservatorijos Klaipėdos fakultetų pučiamųjų instrumentrų katedros specialybę. 1977 m. jis pradėjo studijuoti naujai įkurtoje Estradinės muzikos katedroje. 1980 m. jis studijas baigė ir įgijo estradinės muzikos specialybę, estradinio orkestro vadovo ir estradinio orkestro solisto kvalifikacijas.

1980-1982 m. V. Grubliauskas tarnavo tuometės tarnybinės armijos Pabaltijo karinės apygardos parodomajame štabo orkestre Rygoje (Latvija), kuriame buvo orkestro solistu – koncentmeisteriu.

Nuo 1982 m. dirbo Lietuvos valstybinės filharmonijos legendinio ansamblio „Nerija“ solistu – instrumentalistu.

Nuo 1984 m. V. Grubliauskas pradėjo dirbti Lietuvos Valstybinės konservatorijos Klaipėdos fakultetuose Estadinės muzikos katedros orkestro (bigbendo) koncentmeisteriu – solistu, o nuo 1987 m. ir šios katedros dėstytoju.

1994 m. V. Grubliauskas buvo išrinktas Estradinės muzikos katedros vedėju bei tuomečio Klaipėdos diksilendo vadovu. Per daugybę metų jis vienas ir su diksilendu dalyvavo daugybėje prestižinių džiazo muzikos festivalių bei koncertų JAV, Vokietijoje, Olandijoje Šveicarijoje, Švedijoje, Suomijoje, Didžiojoje Britanijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Rusijoje ir, žinoma, Lietuvoje.

1994 m. V. Grubliauskas pradėjo ir iki 2004 m. buvo Tarptautinių Klaipėdos džiazo festivalių režisierius, organizatorius, vedėjas ir dalyvis.

Politinė veikla

V. Grubliausko aktyvi politinė veikla prasidėjo 2000 m., kai jis buvo išrinktas Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos nariu. 2001 m. jis buvo iškeltas kandidatu į Klaipėdos mero postą, tačiau, pritrūkus politikų balsų, nebuvo juo išrinktas.

Kai V. Grubliauskas buvo Klaipėdos miesto tarybos nariu, jis dirbo Socialinių reikalų komiteto pirmininku, įvairių komisijų bei visuomeninių sporto, meno ir kultūros tarybos nariu.

2004 m. Klaipėdos miesto Danės vienmandatėje rinkimų apygardoje V. Grubliauskas buvo  išrinktas Lietuvos Respublikos Seimo nariu. Tuo metu jis buvo Liberalų ir centro sąjungos nariu. 2006 m. jis pasitraukė iš šios politinės partijos ir prisijungė prie naujai susikūrusio Lietuvos  Resbulikos Liberalų sąjūdžio. Seime nuo pat kadencijos pradžios iki pabaigos V. Grubliauskas dirbo Informacinės visuomeninės plėtros komitete, buvo tarpparlamentinių ryšių su JAV grupės pirmininko pavaduotojas.

2008 m. V. Grubliauskas Klaipėdos miesto Danės vienmandatėje rinkimų apygardoje vėl buvo išrinktas Seimo nariu. Tais pačiais metais jis buvo išrinktas Seimo Informacinės visuomenės plėtros komiteto pirmininku, kiek vėliau tapo Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos nariu.

2011 m. su Lietuvos Respublikos Liberalų  sąjūdžiu V. Grubliauskas buvo išrinktas į Klaipėdos miesto tarybą. Partija šiuose rinkimuose gavo daugiausia balsų, formavo koaliciją ir kandidatu į merus iškėlė V. Grubliauską. 2011 m. balandžio 12 dieną V. Grubliauskas buvo išrinktas septintuoju Klaipėdos miesto savivaldybės meru po Nepriklausomybės atgavimo.

2015 m. V. Grubliauskas pirmą kartą surengtuose tiesioginiuose savivaldybių merų rinkimuose buvo išrinktas antrajai Klaipėdos savivaldybės mero kadencijai.

Dirbdamas meru V. Grubliauskas itin rūpinasi ne tik Klaipėdos aktualijomis,problemomis ir plėtra,, bet ir mezga tarptautinius ryšius, naudingus  Lietuvos uostamiesčiui. 2015 metais jis buvo patvirtintas Europos Sąjungos Reginų komiiteto nariu.

Apdovanojimai

Kol aktyvai koncertavo, V. Grubliauskas 1995 m. daugelio koncertinių agentūrų Vokietijoje buvo pripažintas geriausiu trimitininku Rytų Europos šalyse.

1997 m. V. Grubliauskas buvo išrinktas populiariausiu Klaipėdos miesto kultūros ir meno žmogumi.

2000 m. Klaipėdos universitete V. Grubliauskui suteiktas pedagoginis docento vardas.

2005 m. V. Grubliauskui buvo suteiktas garbingas Klaipėdos kultūros magistro vardas.

2015 m. spalio 14 d. Švedijos karališkosios poros valstybinio vizito Lietuvoje metu V. Grubliauskui įteiktas Švedijos karališkasis Šiaurinės (Poliarinės) žvaigždės Komandoro laipsnio ordinas. Tai vienas aukščiausių Švedijos karalystės apdovanojimų. Jis skiriamas Švedijos karališkosios šeimos nariams arba užsienio piliečiams už nuopelnus Švedijos karalystei.

2017 m. liepos 3 d. už asmeninį ir kaip mero indėlį skatinant ir palaikant kultūrinį bendradarbiavimą tarp Prancūzijos ir Klaipėdos Prancūzijos Kultūros ministerija suteikė V. Grubliauskui meno ir literatūros ordino karininko laipsnį.

2018 m. lapkričio 3 d. Japonijos vyriausybė paskelbė, kad Klaipėdos miesto savivaldybės merui Vytautui Grubliauskui bus įteiktas „Tekančios saulės ordinas su aukso spinduliais ir rozete“ už nuopelnus, kuriant draugiškus santykius tarp Japonijos ir Lietuvos ypač kultūros bei gynybos srityse.

Šeima:
V. Grubliauskas yra vedęs, drauge su žmona Inga augina jųdviejų sūnų Vytautą (g.. 2009 m.) ir dukrą Elzę (g. 2004 m.), o taip pat Ingos vaikus iš pirmosios santuokos: dukrą Saulę (g. 2000 m.) ir sūnų Žilviną (g. 1998 m.) Pats iš pirmosios santuokos turi dukterį Agnę (g. 1985 m.). V. Grubliausko broliai Kęstutis ir Romualdas dirba sunkvežimų vairuotojais tarptautinių pervežimų bendrovėse.