fbpx

Studentai iš užsienio Klaipėdoje mato ir problemų, ir galimybių

Studentai iš užsienio Klaipėdoje mato ir problemų, ir galimybių
Klaipėdoje studijuojantys užsieniečiai gali papasakoti ir sėkmės istorijų, ir išvardyti problemas, su kuriomis susiduria. Juos įdomioje diskusijoje išklausė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, laikinasis Klaipėdos universiteto rektorius Artūras Razbadauskas. Jie pabrėžė, jog iš pirmų lūpų išgirsta užsienio studentų patirtis leis imtis veiksmų, jog Klaipėdoje jiems gyventi ir mokytis būtų patogiau.
Diskusiją organizavo Klaipėdos visuomeninio rinkimų komiteto „Vytautas Grubliauskas ir komanda“ kandidatės į miesto tarybą Laura Šaltytė-Vaisiauskė ir Ana Timonina-Mickevičienė. Abi moterys yra dėstytojos.

Mintis surengti tokią diskusiją joms kilo todėl, kad norėjosi būtent iš pirmų lūpų išgirsti, kaip studentams iš užsienio sekasi studijuoti Klaipėdoje, kas juos priverstų čia pasilikti, su kokiomis problemomis jie susiduria, kuo jiems būtų galima padėti.

LCC tarptautiniame universitete vykusioje diskusijoje savo sėkmės istoriją papasakojo kviestiniai svečiai. Vienas jų – Sergiu Rusu. Jis į Lietuvą atvyko iš Moldovos 2006 m. įstojo į LCC tarptautinį universitetą ir jį baigė. Klaipėdoje jis vedė, šeima šiuo metu augina du vaikus.
S. Rusu daugybę patirties įgavo, nes dirbo keliose kompanijose. Vieną įmonę buvo įkūręs ir pats, bet ji bankrutavo. Šiuo metu jis dirba su uostu susijusioje įmonėje, kurioje užsiima žmogiškaisiais ištekliais. S. Rusu teigė, kad per visą laikotarpį, kai gyvena Klaipėdoje tolerancijos lygis užsieniečių atžvilgiu pasikeitė į teigiamą pusę. Jis nebejaučia tokios diskriminacijos dėl kalbos ar tautybės.
Kita viešnia buvo makedonė Sara Pavlova, kuri yra socialinio verslo „Draugas Draugui“ direktorė, taip pat vadovavo Klaipėdos „Rotaract“ klubui. Studijuodama ir gyvendama Klaipėdoje ji taip pat susidūrė su kalbos problemomis. S. Pavlova pasakojo ir apie sudėtingą procesą bandant suprasti verslo ir dokumentų pateikimo subtilybes Klaipėdoje. Studentus ji motyvavo tuo, kad visur įmanoma pasiekti ką tik norime, Klaipėdoje – taip pat.
Meras V. Grubliauskas ir Klaipėdos universiteto laikinasis rektorius A. Razbadauskas kalbėjo apie galimybes jaunimui Klaipėdoje. Meras, regis, galėjo nesustodamas vardinti, kodėl verta pasilikti Klaipėdoje: čia yra ir karjeros galimybės, ir puiki gyvenamoji aplinka. „Galimybės niekada neieškos jūsų, bet jūs visada turite ieškoti jų patys. O iššūkiai visada suras jus, bet jūs niekada neturite jų vengti ar slėptis, bet visada įveikti juos tam, kad koptumėte aukštyn, į savo sėkmės viršūnę“, – studentus įkvėpė V. Grubliauskas.

A. Razbadauskas priminė apie sukurtą didžiulį strateginį planą Klaipėdai – Mėlynojo proveržio strategiją iki 2030, taip pat pasakojo apie Klaipėdos universitetą, apie puikų pradėtą bendradarbiavimą su užsienios universitetais. Klaipėdos siekiamybė ta, kad ji taptų studentišku miestu.

Prasidėjus diskusijai IT verslą „Koralis“ Klaipėdoje turintis Vytis Radvila pasakojo apie praktikos galimybes bei davė kelis patarimus užsienio studentams, kaip save pozicionuoti.
Keli studentai skundėsi, jog Klaipėdoje sunku rasti verslininkų, kurie juos norėtų priimti atlikti praktiką. Be to, nuskambėjo mintis, jog būtų gerai, jei užsienio studentai gautų paramą Klaipėdoje realizuoti savo verslo idėjas ir taip liktų mieste.
Tačiau viena studentė pasidžiaugė, jog Klaipėdoje veikia Infocentras migrantams, kuriame galima nemokamai mokytis lietuvių kalbos, įstaigos darbuotojai padeda susitvarkyti reikalingus dokumentus.

Visuomeninio komiteto „Vytautas Grubliauskas ir komanda“ rinkimų programoje numatyta, jog siekiant praturtinti Klaipėdą talentais iš užsienio, bus sukurtos ir įgyvendintos svetingos „Globalios Klaipėdos“ bei atvykstančių gyventi kitataučių greitos integracijos programos, ypatingas dėmesys bus skiriamas užsieniečių lietuvių kalbos mokymui ir kultūriniam prisitaikymui. Užsienio studentai pabrėžė, jog tokia pagalba išties būtų labai reikalinga.