Senamiestis be nesąmonių 2023

Prieš kelias kadencijas dabartinis meras ir jo tuometinis patarėjas bandė Škotijos ir Anglijos universitetus pritraukti į Klaipėdą. Viskas buvo pakankamai rimtoj stadijoj, t.y. netoli sutarimo, bet kažko pritrūko. Jei kuris nors vienas užsienio universitetas įkurtų Klaipėdoje filialą, mieste atsirastų šimtai ar tūkstančiai jaunų žmonių, kuriems reiktų pasilinksminimo vietų senamiestyje ir centre. Miestas gerokai atgytų ir verslas pats prie to prisitaikytų. Manau tai pati veiksmingiausia priemonė gaivinant senamiestį ir ginčai apie automobilių parkavimo kainas, fasadus, gatvių atnaujinimus (kas taip pat yra svarbu) nepadės. Vasarą Klaipėda ir senamiestis tampa kurortu, užplūsta turistai ir kavinės būna pilnos. Studentai ir jauni žmonės padėtų užpildyti likusią sezono dalį.

Kitas dalykas, kas man atrodo svarbu, ir kas padėjo atgaivinti Kauno senamiestį, tai renginių organizavimas. Speciali finansavimo priemonė, į kurią galima pretenduoti norint daryti renginį Klaipėdos senamiestyje. Į ją galėtų pretenduoti ir gyventojai, ir verslas, nebūtinai senamiesčio. Kiekvienas žinotume, kad savaitgalį kažkas vyksta senamiestyje ir ten automatiškai trauktų.

Yra krūva dalykų, kas dar pagyvins senamiestį, tai ir nauji gyvenamieji, verslo rajonai, kurie kuriasi aplink, ir tas pats gatvių atnaujinimas, kuris nors ir vyksta vangiai, vistiek bus užbaigtas. Apie 51 festivalį Klaipėdoje buvo parašyta ir 2019-ųjų Klaipėdos liberalų programoje. Apie tai ir pats rašiau, kas mano manymu turėtų būti atlikta senamiestyje.