fbpx

„Klaipėda, kuria didžiuojamės“: veiksmų planas

Visuomeninis rinkimų komitetas „Vytautas Grubliauskas ir komanda“, prisistatantis šūkiu „Už Klaipėdą, kuria didžiuojamės“, paskelbė savo rinkimų programą.

Ją sudaro keturios esminės kryptys: „Veržli Klaipėda”, „Įkvepianti Klaipėda”, „Jūra alsuojanti Klaipėda” ir „Veiklios savivaldos Klaipėda”, numatančios konkrečius veiksmus įvairiose srityse – nuo miesto infrastruktūros, švietimo, socialinių paslaugų iki Savivaldybės administracijos darbo pertvarkymo.

Komitetas deklaruoja, kad Klaipėda turi būti ambicingoms idėjoms ir naujovėms atviras miestas.

Investicijos į žmones

Pirmiausia rinkimų programoje yra akcentuojama švietimo sritis – siekis į Klaipėdą sugrąžinti istoriškai stipriausią Lietuvoje pedagogų rengimo centrą, darželiuose numatoma įrengti naujas alternatyvaus ugdymo per judesį ir pojūčius principu pagrįstas grupes, o mokyklose – robotizuotas klases, moksleivius įtraukti į sukurtą verslo startuolių ekosistemą. Žadama įkurti Klaipėdos aukštųjų mokyklų konsorciumą bei Klaipėdos mokslo, studijų ir verslo centro slėnį.

Taip pat ketinama sukurti atviras, 24/7 principu veikiančias idėjų sklaidos ir keitimosi erdves mokiniams, studentams, startuoliams ir mokslininkams.

Kaip jos priemonės numatomi konkretūs mokslus Klaipėdoje baigusių jaunuolių skatinimo pasilikti mieste būdai, taip pat numatoma pritraukti ir užsienio talentus.

Programoje akcentuojama ir sveikatos sritis – žadama parengti ir įgyvendinti motyvacines priemones pritraukti jaunus medikus, sukurti asmeninio asistento pagalbos paslaugą neįgaliems žmonėms ir kt.

Numatoma ir išskirtinė priemonė, svarbi gyvūnams neabejingiems žmonėms – įsipareigojama suprojektuoti ir pastatyti ES standartus atitinkantį beglobių gyvūnų reabilitacijos ir apgyvendinimo centrą, kurį valdytų konkurso būdu parinktas, konkurso sąlygas atitinkantis operatorius.

Nauja infrastruktūra

Programoje keliama nauja ambicija transporto srityje – ne tik elektriniai autobusai ar tramvajus, bet ir Kuršių mariomis kursuojantys, į bendrą miesto viešojo transporto sistemą integruoti, gamtai draugiški laivai. Taip pat užsibrėžiamas tikslas prisivilioti naują laivybos liniją, kuri sujungtų Klaipėdą su Lenkija.

Visuomenei reikšmingų objektų projektavimui numatoma skelbti tarptautinius architektūrinius konkursus. O miesto centre viešos ir privačios partnerystės pagrindu žadama sukurti naują, pasaulinio pripažinimo mega objektą, tapsiantį dar vienu miesto identiteto simboliu – pagrindiniu Klaipėdos laisvalaikio, kultūros ir visuotinės traukos centru.

„Kviesime privačius vystytojus įgyvendinti architektūros objektų prie vandens (Waterfront) projektus konvertuotoje uosto teritorijoje (Piliavietė ir „Memelio miestas“)“, – rašoma programoje, kurioje numatoma išvystyti ir per II pasaulinį karą sugriautas ar vėliau apleistas senamiesčio erdves, sutvarkyti šios miesto dalies gatvių ir šaligatvių dangas.UNESCO saugomą Smiltynę numatoma paversti visais metų laikais lankomu rekreaciniu miško parku su išvystyta paslaugų infrastruktūra.

Programoje numatomas ir glaudus bendradarbiavimas su uostu – žadama pasiekti, kad miestas taptų privilegijuotu akcionuoto uosto akcininku ir gautų fiksuotą kasmetinę uosto pelno dalį, o kartu uosto rezervinėse teritorijose ketinama vystyti laisvos samdos darbo erdvių (Freelancer) bei IT startuolių verslo zoną.

Siekiant gerinti ekologinę būklę žadama taikyti nekilnojamojo turto bei žemės mokesčio lengvatas pramonės įmonėms, diegiančioms papildomas priemones oro taršos mažinimui, o gyvenamuosius rajonus pietinėje miesto dalyje nuo pramoninės veiklos poveikio numatoma atriboti  žaliosiomis apsauginėmis zonomis.

Veikli savivalda

Komitetas „Vytautas Grubliauskas ir komanda“ numato esminių naujovių ir Savivaldos srityje –  modernų gyventojų ir klientų aptarnavimo paslaugų centrą,  investuotojų aptarnavimą ir anglų kalba „fast track“ modeliu.

„Įdiegsime patogią mobiliąją programėlę registruoti mieste esančias problemas; visuomenei svarbius projektus svarstysime elektroninėje erdvėje – sukursime paklausimų ir diskusijų platformą; sukursime modernią savivaldos sistemą „Kompetentingas asistavimas“; mieste įkursime keturis „Vieno langelio“ viešųjų paslaugų paviljonus, kuriuose gyventojai bus aptarnaujami arčiau jų namų“, – tai tik keletas iš šios srities darbų, numatytų programoje.

Su visa ja galima susipažinti puslapyje https://uzklaipeda.lt/rinkimu-programa/.

Šaltinis: www.atviraklaipeda.lt