IT be nesąmonių 2023

Pats būdamas IT specialistu, programuotoju, visada aktyviau domiuosi, matau ir stebiu kaip veikia tam tikros savivaldybės IT paslaugos. Kai kuriomis ir tenka naudotis, pvz. pildyti prašymus viešiems renginiams, registruoti vaiką į darželį, dalyvauti skelbiamose apklausose ir balsavimuose.

Vieną sistemą kartu su KBA (Klaipėdos bendruomenių asociacija) net teko pačiam suprogramuoti, nes radom open-source toolsą tinkamą dalyvaujamojo biudžeto įgyvendinimui. Šią sistemą padovanojom savivaldybei, o sekančiais metais teko sudalyvauti viešajam konkurse, kad galėčiau toliau tą sistemą prižiūrėti jau už pinigus 🙂 Čia ilga istorija, bet pernai savivaldybei ši priežiūra kainavo 420€ (kadangi buvo labai nedaug pataisymų, visas sunkiausias darbas buvo atliktas prieš metus diegiant sistemą).

Klaipėdos savivaldybėj yra IT skyrius, tačiau jame nei vieno programuotojo. Todėl bet kokia sistema, kurią reikia sukurti, įdiegti, prižiūrėti ar tiesiog papildyti naujais funkcionalumais, yra prižiūrima išorinių įmonių, jos savivaldybei išstato nemažas sąskaitas. Sistemų priežiūrai ir kūrimui kartais tenka rengti didelius viešuosius konkursus, o tai yra ir ilgas procesas. Susipažinęs su situacija, manau, kad daug patogiau būtų turėti vieną in-house programerį arba samdyti freelance (tai gal šiek tiek lanksčiau) esamoms sistemos prižiūrėti. Būtų sutaupoma ir laiko, ir pinigų, o sistemos taptų patogesnės.

Apie šią iniciatyvą rašiau jau 2019-aisiais prieš anuos rinkimus. Pavadinau straipsnį „Pusantro programerio savivaldybei„. Iš esmės su viskuo sutinku, tik kad kainos ir algos pakilo 🙂