by

Rinkimai Klaipėdoj nesibaigė kovo 17d.

Jei viskas tvarkoj, tai galbūt baigsis šiandien. Kas vyko tokio, kas „pridera“ rinkiminei kampanijai, bet atrodo ta kampanija tęsėsi ir po rinkimų?
Prašau, trumpa apžvalga.

Vyšniukas sako, kad kalta komanda o ne meras

Rinkiminės kampanijos metu atidžiau stebintiems įvairius debatus ir politinę reklamą, matėsi kad viena iš žinučių, kurią bandyta įkišt rinkėjams į galvas buvo „Budinas/liberalai blogi, meras – geras“. Tai galima buvo išgirst beveik kiekviena proga viešoj erdvėj, tarybos posėdžiuose, debatuose ir netgi reklaminiuose filmukuose. Šitas su vyšniuku ypač smagus.

Sumaniau pažiūrėt antro turo debatus tarp Grubliausko ir Vaitkaus. Jau pačioj pradžioj paskleistas melas, kad liberalai neleido vykdyti administracijos reformos. Žinau, kad tai buvo siūloma paties administracijos direktoriaus dar pačioj pradžioj, liberalai tam niekad nesipriešino ir kaip tik skatino. Deja nebuvo politinio palaikymo frakcijoje, kuri kadencijos gale suskilo į dvi dalis. Šiuo atveju nesiimu vertint kas konkrečiai dėlto kaltas, tačiau akivaizdu kad suveikė stipri jėga, nenorinti permainų dar praėjusioj kadencijoj. Atrodo dabar jau to pavykt neišvengs, nes pats meras apie ją šneka, tad linkiu visiems akylai stebėti ar ta reforma vyks ir kaip vyks.


Kas toliau? Rinkimus akivaizdžiai laimėjo Grubliauskas ir jo komanda, su tuom reik pasveikint. Apie pokyčius kalbėjo dauguma komitetų ir partijų, tad rinkiminė situacija „likusiems“ liberalams nebuvo palanki ir jų kvietimas pokyčiams nebuvo rinkėjų įvertintas rimtai. Apie pokyčius kalbėjo ir labai daug klaipėdiečių, rinkėjų, kurių neišgirst nebuvo įmanoma. Deja, daliai jų tie pokyčiai nepasirodė tokie patrauklūs antram ture su Vaitkum.

Atrodo rinkimai turėjo baigtis ir vėl visi ramiai grįžt į realybę, tačiau prasidėjo „kadencijos pabaigos konvulsijos“. Čia ne paskutiniu smuiku griežė ir esamasis vicemeras Artūras Šulcas, kuris prirašė kandžių straipsnių apie visus, išskyrus Grubliausko komandą. Tuo metu kai sprendėsi iki šiol retai matytas reiškinys – administracijos direktoriaus atleidimas likus vos dviems savaitėms iki kadencijos pabaigos – politologai išsigando net pareikšt nuomonę apie tai. Na tada tenka nuomonę rašyt man, šiek tiek besidominčiam ir dalyvaujančiam politikoj. Taigi – šis atleidimas, formaliai aiškintas tuo, jog direktorius patvirtino bendrojo plano koncepciją, bet apie tai nepranešė miesto tarybai, yra nedarantis įspūdžio rinkiminės kampanijos žinutės užbaigimas. Primenu – „administracijos direktorius blogas, meras – geras“.

Klaipėdos universiteto politologai mano, kad jų komentarai gali būti laikomi šališkais – jų kolega Arvydas Cesiulis yra miesto Tarybos narys ir aktyviai dalyvauja šiame procese

https://www.atviraklaipeda.lt/2019/04/02/ar-direktorius-vertas-nugiljotinavimo/

Gaila, kad politikams drąsos atsirado tik po rinkimų ir tik likus dviems savaitėms iki naujos kadencijos, kurioj bet kokiu atveju turės būt skirtas naujas direktorius. Kasmet pritardavę ataskaitai, šįkart politikai jai nepritarė, nes rinkimuose direktorius Budinas buvo kitoj stovykloj ir pralaimėjo. Laimėjimas galutinai įtvirtintas.

Atviraklaipeda.lt nuotrauka. S.Budiną palaikyti atėjo administracijos darbuotojai

Na ir nauja serija dar šiam nesibaigusiame rinkiminiame šou – tai pagaliau paskutiniajame tarybos posėdyje (šiandien – balandžio 12d., beje) paskutiniu klausimu pristatyta mero ataskaita, kuriai praktiškai vienbalsiai pritarta. Vėlgi kviečiu panagrinėti kiek ta ataskaita skiriasi nuo administracijos direktoriaus. Normaliuose politiniuose santykiuose turėtų būt einama kartu petys petin. Šiuo atveju užbaigiami rinkimai, bandant rinkėjams palikt įspūdį, kad meras padarė daug darbų, kurie yra visiškai skirtingi nuo administracijos direktoriaus.

„Atviros Klaipėdos” šaltinių teigimu, mero ataskaitos neskubėta viešinti, nes pastaruoju metu su ja buvo intensyviai dirbama, kad šis dokumentas būtų kuo mažiau panašus į Savivaldybės administracijos direktoriaus Sauliaus Budino ataskaitą, kuriai buvo nepritarta kovo mėnesio miesto Tarybos posėdyje ir tai tapo vienu iš pretekstų jį atleisti.

https://www.atviraklaipeda.lt/2019/04/08/meras-ataskaitos-zada-nepamirsti/

Taigi, kai kuriose savivaldybėse darbą jau pradėjo naujos sudėties tarybos, tuo metu rinkimai dabar Klaipėdoj eina į pabaigą. Administracija kaip dirbo, taip dirba toliau. Liberalai pralaimėjo rinkimus ir dirbs opozicijoj, tikiuos sklandžiai ir konstruktyviai. Jei iš ties žinutė „Budinas blogas, meras geras“ būtų turėjus pagrindo, direktorius turėjo būt atleistas jau senai. Dėlto turbūt dabar neturėtume pagrindo prikaištaut seniems-naujiems politikams dėl stabdomų pokyčių. Galbūt turėtume daugiau turinio, galėtume palygint pokyčius, kuriuos būtų atnešęs direktoriaus atleidimas vidury kadencijos ar bent jau ne iškart po rinkimų.

Write a Comment

Comment